דף בית » מבזקים, עליון, רחובות » רחובות: כדוריד: הפועל ומכבי רחובות המיתולוגיות זכו לכבוד בגמר היובל

רחובות: כדוריד: הפועל ומכבי רחובות המיתולוגיות זכו לכבוד בגמר היובל

היו ימים: ‏הגביע הראשון והאחרון בעידן כדוריד – 11 ‏ היה שייך למכבי (ששיחקה באדום‏) ולהפועל רחובות, שיש לה עוד זכויות וזכיות בכדוריד 7 . הקבוצות זכו השבוע לכבוד בגמר היובל ‏של הכדוריד. גל גפן מאת אלון סגל.

‏שחקני מכבי רחובות בכדוריד, שהובילו את הקבוצה לזכייה בגביע המדינה הראשון בתולדות הענף, בעידן כדוריד 11 ‏, זכו השבוע לדקות תהילה וטקס הוקרה, בגמר היובל (ה- 50 ‏) בו ניצחה הפועל ראשל"צ את מכבי ת"א.

‏במעט 53 ‏ חלפו מאז אותה שבת, ב- 19 ‏ביוני 1959 ‏, שבו פגשה רחובות את מכבי ר"ג במגרש הכדורגל "גלי גיל". אז שיחקו כדוריד על מגרש בדורגל שלם, עם 11 ‏שחקנים, ורחובות העפילה לגמר אחרי ניצחון מוחץ 11 ‏: 1 ‏על מכבי ראשל"צ (מכבי ר"ג עם 12 ‏: 8 ‏על מכבי צפון). מכבי בצלאל רחובות שהוקמה בראשית שנות החמישים, הופיעה … עם מדים אדומים … אותם לבשו עם גיגי כהן, חננוביץ, בשיסט, ווגנר, שני, לודבינובסקי, אורי כהן, רוזנשטיין, נוישטיין, צ'רני, שייבה. עמיהוד שני הכריע את אותו הגנור – 11 ‏: 8 ‏לרחובות.
‏"קראו לנו 'השדים האדומים' בגלל ההישגים והתלבושת האדומה אותן עטינו, ולא, גם אז זה לא היה מקובל שקבוצת מכבי תופיע באדום. זה קרה לאחר שמוטי מוקסיי, איש הפועל שיחק במכבי, והזמין סט של חולצות אדומות כי לא היה באותו יום צבע אחר… ", סיפר גיגי כהן לאלישע שוחט, במגזין הכדוריד של גמר היובל. "סוד ההצלחה? שיחקנו המון שנים ביחד .אני הייתי השוער הראשון והמצטיינים בקבוצה היו רוזנשטיין, ווגנר ולודבינובסקי והכובשים צ'רני, שייבה ואורי כהן, אחי".

‏אז אם כבר כבוד, ראוי שנזכור את השמות הבאים – שחקני אותו סגל שחתום על ההיסטוריה: חנן שייבה, מרדכי רוזנשטיין ז"ל, דוד נוי שטיין, אורי כהן ז"ל, עמיהוד שני, בועז לוזבינובסקי ז"ל, גיגי כהן, חנן חננוביץ, יעקב פיינשטיין ז"ל, משה נוטמן, עמיחי ווגנר, נחום גורביץ, יוסף גמליאל וטוביה צ'רני. חלק מהם התייצבו ביום שני ברעננה, וזכו לכבוד גדול מ- 1,500 ‏הצופים שהגיעו לגמר.

‏איגוד הכדוריד גם ציין גם את הישגי הפועל רחובות הגדולה, שזכתה בגביע הראשון שלה ב- 1962 ‏(לאחר ניצחון 10:12 ‏על מכבי ת"א, בגמר הגביע האחרון בכדוריד 11 ‏, לפני המעבר לכדוריד – 7 ‏), ובהמשך הזכיות הבאות שלה בגביעי שהושגו בשלהי שנות השבעים וראשית שנות השמונים מול הפועל ר"ג ומכבי ארזים ר"ג (בשנים 79 ‏' ו- 80 ‏'), ביד אליהו. ב- 82  ‏רחובות ניצחה את מכבי פ"ת, 27:32 ‏. ב- 84 ‏ וב- 85 הפועל ניצחה את מכבי ראשל"צ, 20:24 ‏ו- 14:24 .

‏מישה יוסיפוביץ', מגדולי שחקני הכדוריד בכל הזמנים, שהעניק ביום שני תשורה למאמן המעוטר ביותר בתולדות מפעל הגביע איגור ביאליק, סיכם: "אליפות ראשונה וגביע ראשון זה הכי מתוק. הגמר שלי היה בשנת 1979 ‏עם הפועל רחובות מול הפועל ר"ג ( 22:24 ‏לרחובות, יוסיפוביץ' כבש 6 ‏שערים). זה היה ביד אליהו ונתנו משחק מצוין. קרוב ל- 5,000 ‏צופים היו שם. מרגש להיזכר בימים ההם". מי שיזם את ההוקרה בטקס הגמר הוא יו"ר האיגוד דורון שמחי, שהיה מאושפז השבוע בבית החולים. שמחי נעדר ממשחק הגמר, אבל ללא ספק היוזמה שלו הייתה מרגשת ומכאן איחולי החלמה ורפואה שלמה. גילוי נאות: כותב שורות אלו הוא גם דובר איגוד הכדוריד.

‏ולמחזור הסיום בליגת הכדוריד: עירוני רחובות או א.כ נס ציונה, אחת מהן תהיה בפליאוף העליון, השנייה בפליאוף ההישרדות בליגת ווינר בכדוריד. מחר מגיע המחזור האחרון: רחובות מארחת את רמת השרון, נס ציונה את מכבי ראשל"צ. שני המשחקים ייפתחו ב- 17:00 . 

‏בראשון האחרון שתי הקבוצות התייצבו למשחקי השלמה מהמחזור ה- 20 ‏. אס"א ת"א המוליכה ניצחה את רחובות 23:32 ‏. נס ציונה כבר ידעה על התוצאה בפתיחת משחק התחתית שלה מול מ.כ חולון בבית. היא הוליכה במחצית, אבל נוצחה בסיום 35:34 ‏, ואיבדה הזדמנות לעקוף את רחובות ונותרה מתחת לקו האדום.

‏המצב בתחתית: רחובות עם 14 ‏נק' במקום ה- 8 ‏, סביון גם כן עם 14 ‏אבל במקום ה- 9 ‏מתחת לקו האדום. לנס ציונה 13 ‏. במקומות 10-11 ‏חולון עם 9 ‏ואשדוד עם 8 ‏). ‏רחובות נמצאת היכן שהיא היום, בזכות השוער שלה שאולי סער . בחמישי שעבר, ערב החג השני, רחובות חילצה נקודה בקרב התחתית בסביון. דקה לסיום רחובות ערד הוליכה 25:26 ‏, אבל סביוז השוותה. בשניות הסיום רחובות איבדה כדור, סביון סחטה פנדל, וסער הציל ‏את רחובות.

הוספת תגובה!

מדור פרסומי