דף בית » מבזקים, עליון, רמלה » רמלה: בשורה חשובה לחולי הסוכרת ברמלה והסביבה: מעכשיו קרוב לבית מרפאה לטיפול בכף רגל סוכרתית של "כללית" עם צוות מומחים רב תחומי תחת קורת גג אחת

רמלה: בשורה חשובה לחולי הסוכרת ברמלה והסביבה: מעכשיו קרוב לבית מרפאה לטיפול בכף רגל סוכרתית של "כללית" עם צוות מומחים רב תחומי תחת קורת גג אחת

על פי נתוני משרד הבריאות, בישראל יש כ-500,000 חולי סוכרת, וכמעט לכל אחד מאתנו יש אדם קרוב שהוא חולה במחלה כרונית זו, שאינה ניתנת לריפוי. בחלק מהמקרים קיימת תופעה של רגל סוכרתית, שעלולה להסתיים בקטיעות של הרגליים. הניסיון מוכיח כי אחוז ניכר מקטיעות ניתן היה למנוע עם טיפול נכון ומקדים, אך חולים רבים מגיעים לטיפול רק לאחר שהמצב מתדרדר והופך לבלתי הפיך.

בימים אלה פתחה "כללית" מרפאה לטיפול בכף רגל סוכרתית, המציעה תחת קורת גג אחת צוות רב תחומי של מומחים לסוכרת. 

לדברי ד"ר סתיו עודד אורטופד מומחה לכף הרגל ומנהל המרפאה: "איתור, מעקב וטיפול אחר חולי הסוכרת הפכו ליעד מרכזי במערכות בריאות בעולם. מחלת הסוכרת, בהיותה מחלה כרונית שרוב השפעותיה אינן מורגשות באופן מיידי, גורמת להדחקת המחלה והתעלמות ממנה, עד אשר המצב מחמיר או מגיע לשלב בלתי הפיך. הכללית מנהלת מעקב יזום אחר כל חולי הסוכרת ולמעלה מ-90% מכלל המטופלים נענים למעקב זה הכולל בדיקות תקופתיות, איזון סוכרת, הסרת יבלות, התאמת מדרסים, טיפול בציפורניים ועוד. במרפאה נציע ללקוחותינו טיפול באמצעות צוות רב תחומי הכולל ליווי ומעקב של רופא, אחיות ודיאטניות. "

המרפאה לטיפול בכף רגל סוכרתית נפתחה במרכז המומחים "לב רמלה", הממוקם בשד' הרצל 88 ברמלה. טל': 08-9137300 

מזה כ-14 שנים פועלת ב"כללית" תוכנית למעקב וטיפול בחולי סכרת שזכתה לתוצאות הטובות בעולם. והפכה למודל לטיפול קהילתי במדינות שונות בעולם. האיגוד האירופי של רופאי המשפחה העניק בשנת 2005  פרס איכות יוקרתי לתוכנית זו הודות לעובדה ששיעור חולי הסוכרת המאוזנים בכללית הוא הגבוה בעולם ועומד על כ-60%; כמו כן, חלה ירידה משמעותית במהלך השנים (גם על פי דו"ח משרד  הבריאות) בשכיחות כריתות רגליים על רקע סיבוכי סוכרת .

הוספת תגובה!

מדור פרסומי